- Szczegóły
Zastosowanie kluczy akumulatorowych
Przykręcanie śrub za pomocą tradycyjnych narzędzi wiąże się z użyciem sporych nakładów siły, a nierzadko też wystawienia cierpliwości na próbę. Na szczęście dzisiaj dostępne są nowoczesne narzędzia, które znacznie ułatwiają pracę mechanikom i domowym majsterkowiczom. Jednym z takich urządzeń jest klucz akumulatorowy, który ma o wiele więcej zalet niż jego tradycyjne, ręczne odpowiedniki. Znajduje także wiele zastosowań zarówno w domu, jak i w profesjonalnym warsztacie.
Jak działa klucz akumulatorowy?
To, co wyróżnia klucze akumulatorowe od tradycyjnych kluczy ręcznych, to zasilanie za pomocą akumulatora. Co prawda na rynku istnieją pneumatyczne narzędzia, jednak te wykorzystują sprężone powietrze, co wiąże się z noszeniem kompresora, który nierzadko jest niemałych rozmiarów. Co więcej, zbędny jest także kabel zasilania, który często utrudnia swobodę przy pracy i utrudnia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Klucz udarowy ma wbudowany akumulator w rękojeści, dzięki czemu można go zabrać w teren, gdzie zbędny będzie agregat oraz dostępu do gniazdka.
Jedynym ograniczeniem klucza udarowego jest to, że akumulator może się wyczerpać podczas pracy. Na szczęście do zestawu dołączony jest zestaw baterii, które można wymienić w razie potrzeby. Warto zaznaczyć, że klucze udarowe gwarantują mocniejsze spojenie, niż ich ręczne odpowiedniki, a siła, którą należy włożyć w pracę, jest minimalna. Dzięki niewielkim rozmiarom można je swobodnie przenosić w torbie lub walizce z narzędziami. Takie urządzenia zazwyczaj mają możliwość regulacji prędkości obrotowej oraz pokazują stan naładowania akumulatora. Klucze udarowe zdecydowanie sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających warunkach, dlatego warto mieć takie narzędzie pod ręką.